AKTUALITY

KOUZELNÁ HALLOWEENSKÁ STEZKA LESEM

Přelom měsíce října a listopadu je v rámci výchovných plánů věnován dušičkám a Halloweenu. Proto jsme pro děti připravili interaktivní a zábavnou KOUZELNOU HALLOWEENSKOU STEZKU LESEM. Úkoly pro děti, stejně jako přístup k celé akci bude zohledňovat věk dětí, strašidelné a hrůzostrašné kostýmy proto vůbec nečekejte.
Akce se bude konat v úterý 31. října 2023 od 14:30 hod. do 16:30.
Pokud budete mít o akci zájem, je nutné dítě přihlásit. K tomu stačí napsat na na e-mail: info@milucare.cz do pátku 27. října 2023 do 16:00 hod. Akce se mohou samozřejmě zúčastnit i děti, které nemají hlášenou úterní docházku do dětské skupiny, nebo sourozenci, kteří dětskou skupinu nenavštěvují, případně i další děti ve věku od 1,5 roku do 4 let.
Vybírán bude jednorázový poplatek ve výši 200 Kč.
Děti se mohou těšit na prolézání pavučin, hledání veselých duchů, halloweenské pexeso, malování na obličej, nebo rozsvícení vyřezané dýně.
Samozřejmě, že bude připraveno tematické občerstvení i výzdoba a za splněné úkoly bude rozdávána správná halloweenská výslužka.
Těšíme se na Vás všechny!

HLEDÁ SE POSILA DO DĚTSKÉ SKUPINY

Do naší nově otevřené dětské skupiny MILU Care hledáme novou pracovní posilu – kolegu, či kolegyni. Na začátku by se jednalo o výpomoc na DPP, ale po zapracování můžeme nabídnout dlouhodobou spolupráci na DPČ nebo zkrácený úvazek. Podmínku pro spolupráci je dosažení některé z těchto kvalifikací:

  • Kurz chůva pro děti v dětské skupině nebo chůva do zahájení povinné školní docházky
  • Pedagogické vzdělání, minimálně úplné SŠ
  • Zdravotnické vzdělání (všeobecná sestra, praktická sestra, dětská sestra, porodní asistentka, zdravotnický záchranář, psycholog ve zdravotnictví, zdravotně-sociální pracovník, lékař/ka)

Provozovna dětské skupiny je v Nových Jirnech (ul. Hlavní 28), což je zhruba 15 minut MHD z Černého Mostu. Můžeme nabídnout příjemný kolektiv v malé dětské skupině, kde klademe důraz na individuální přístup k dětem. Pro více informací volejte na telefonní číslo: 602 622 409, nebo pište na e-mail: info@milucare.cz. Budeme se na Vás těšit!

 

 

POŽÁRNÍ OCHRANA PRO DĚTI

Příští týden je v rámci výchovných plánů zaměřen na bezpečnost. Proto jsme pro děti připravili interaktivní, zážitkovou přednášku zaměřenou na požární tématiku, na které se děti hravou formou dozví informace, jak by se měly chovat v případě mimořádných událostí, nebo hasičských zásahů. Důraz budeme klást také na předcházení požárů a ukážeme dětem profesionální hasičské zásahové prostředky (obuv, přilby, obleky apod.). Přednášku povede profesionální hasič, který má zkušenosti i v oblasti vzdělávání.

Akce se bude konat po ukončení provozu dětské skupiny od 14:30 hod. v úterý 26. září 2023 v rámci odpoledního Klubíku. Děti bude možné si vyzvednout nejdříve v 16:00 hod.

Pokud budete mít o akci zájem, je nutné dítě přihlásit. Pište, prosím, buď zprávu přes aplikaci MáŠkolka, nebo na e-mail: info@milucare.cz  do pondělí 25. září 2023 do 12:00 hod. Akce se mohou samozřejmě zúčastnit i děti, které nemají hlášenou úterní docházku do dětské skupiny, nebo sourozenci, kteří dětskou skupinu nenavštěvují.

Pro děti, které navštěvují odpolední Klubík a rodiče si nepřejí, aby se přednášky zúčastnily, bude zajištěn náhradní program. Prosím pouze o zprávu, že si nepřejete, aby byly děti na akci přítomné.

Vybírán bude jednorázový poplatek ve výši 150 Kč.

MILU Care

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Rádi bychom vás všechny pozvali na Den otevřených dveří do dětské skupiny MILU Care Nové Jirny. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 17. srpna 2023 od 14 do 18 hodin v provozovně dětské skupiny v ulici Hlavní 28, Nové Jirny. Přijďte se podívat na nové prostory dětské skupiny, na kterých jsme přes léto pracovali. Také budete mít možnost se nás zeptat na vše, co vás zajímá ohledně provozu naší dětské skupiny. Budeme se na Vás moc těšit!

VOLNÁ MÍSTA V DĚTSKÉ SKUPINĚ

Nemůžete najít místo pro své dítě ve školce?

Nabízíme vám poslední volná místa v nově otevřené dětské skupině, která je určena pouze pro 10 dětí. O vaše děti se budou starat dvě pečující osoby, což znamená, že se dětem mohou intenzivně věnovat, pečovat a rozvíjet jejich talent. Dětskou skupinu najedete v Nových Jirnech, ul. Hlavní 28.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy, tak volejte na telefonní čísla 602 622 409, 737 281 550. Budeme se těšit na vás i vaše děti.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Rádi bychom vás všechny pozvali na Den otevřených dveří do dětské skupiny MILU Care Nové Jirny. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 17. srpna 2023 od 14 do 18 hodin v provozovně dětské skupiny v ulici Hlavní 28, Nové Jirny. Přijďte se podívat na nové prostory dětské skupiny, na kterých jsme přes léto pracovali. Také budete mít možnost se nás zeptat na vše, co vás zajímá ohledně provozu naší dětské skupiny. Budeme se na Vás moc těšit!

VOLNÁ MÍSTA V DĚTSKÉ SKUPINĚ

Nemůžete najít místo pro své dítě ve školce?

Nabízíme vám poslední volná místa v nově otevřené dětské skupině, která je určena pouze pro 10 dětí. O vaše děti se budou starat dvě pečující osoby, což znamená, že se dětem mohou intenzivně věnovat, pečovat a rozvíjet jejich talent. Dětskou skupinu najedete v Nových Jirnech, ul. Hlavní 28.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy, tak volejte na telefonní čísla 602 622 409, 737 281 550. Budeme se těšit na vás i vaše děti.

MUSÍME SE POCHLUBIT

Koupelna pro děti už začíná vypadat moc dobře. A to není jediná místnost, která se za posledních pár týdnů k nepoznání proměnila.  Už brzo vám ukážeme většinu prostor dětské skupiny MILU Care. Nadšení jsme především z pobytové místnosti. Děti se mají opravdu na co těšit. 

PŮVODNÍ PODOBA PROSTORŮ DĚTSKÉ SKUPINY MILU CARE

Chceme, aby děti v naší nové dětské skupině měly od 1. 9. 2023 pěkné prostory na hraní, zlobení a samozřejmě výchovné programy. Věříme, že se u nás budou cítit dobře, každý den zažijí dobrodružství a naučí se novým věcem. 

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

PRO JAK STARÉ DĚTI JE VAŠE SKUPINA URČENA?

Skupina je určena pro děti od 1,5 do 4 let Ale vzhledem k tomu, že naše dětská skupina MILU Care čerpá dotaci z ESF, která je určena prioritně pro děti do 3 let, tak při přijímání budeme upřednostňovat děti mladší tří let.

POKUD MÉ DÍTĚ JE NAROZENO
5. ZÁŘÍ 2020, TAK SPADÁ DO KATEGORIE POD TŘI ROKY?

Pokud bude vaše dítě do skupiny přijato před 5. září 2023 (tzn. do 4. září 2023), spadá do kategorie dětí mladší tří let. V případě, že bude do dětské skupiny přijímáno po 5. září 2023 (včetně 5. září 2023) bude se jednat o dítě starší tří let.

PRO KOLIK DĚTÍ JE VAŠE DĚTSKÁ SKUPINA URČENA?

Dětská skupina MILU Care je určena pro 10 dětí. Více informací naleznete v Provozním řádu (webové stránky v kolonce Informace). Doporučujeme pročíst si důkladně všechny informace na našich webových stránkách www.milucare.cz, na kterých naleznete mnoho odpovědí na vaše případné dotazy.

OD KOLIKA HODIN BUDETE MÍT KAŽDÝ DEN OTEVŘENO A V KOLIK BUDETE ZAVÍRAT?

Provozní doba dětské skupiny MILU Care je PO – PÁ 7:00 – 14:30 hod. Avšak od 14:30 do 17 hodin bude v prostoru dětské skupiny MILU Care zajištěna péče v rámci odpoledního Klubíku pro děti. Doporučujeme důkladně si pročíst všechny informace na našich webových stránkách www.milucare.cz.

JAK BUDE FUNGOVAT PŘIJÍMÁNÍ MÉHO DÍTĚTE DO VAŠÍ DĚTSKÉ SKUPINY?

Nejprve si pozorně pročtěte naše webové stánky www.milucare.cz. Na nich naleznete mnoho důležitých a pro vás prospěšných informací.
Doporučujeme, abyste si pozorně pročetli hlavně Provozní řád, Plán výchovy a péče a Adaptační plán. Pokud budete mít další doplňující dotazy, tak můžete zavolat na jedno z telefonních čísel: +420 737 281 550 , +420 602 622 409 .

Poté doporučujeme, abyste vyplnili přihlášku do dětské skupiny MILU Care, kterou najdete na webových stránkách www.milucare.cz v kolonce Dokumenty, kterou poté odešlete na e-mailovou adresy info@milucare.cz, lubomira.cerna@seznam.cz, mdebnarova@seznam.cz.
My vás poté v nejbližších dnech budeme telefonicky kontaktovat s podrobnostmi.

KOLIK BUDEME PLATIT ZA JEDNO DÍTĚ ZA MĚSÍC?

Dětská skupina MILU Care čerpá příspěvek na své fungování z fondů ESF. Tento příspěvek ale nepokryje celkové náklady na provoz dětské skupiny. Proto je nutná částečná úhrada nákladů ze strany rodičů. Pokud tedy vaše dítě bude chodit do dětské skupiny od pondělí do pátku, tak měsíčně tato služba stojí pro děti do 3 let 4 720 korun, pro dítě nad 3 roky to bude činit 5 760 korun. Více informací naleznete na webových stránkách www.milucare.cz v kolonce Ceník.

MŮŽE MÉ DÍTĚ CHODIT POUZE NA PŮLDEN?

Děti lze přihlásit pouze k celodenní docházce. To znamená, že je smluvně přihlášeno k docházce od 7 do 14:30 hodin. Avšak na základě individuální domluvy si lze dítě vyzvednout i dříve.

MŮŽE MÉ DÍTĚ CHODIT JEN DVA DNY V TÝDNU?

Ano, tuto možnost dětská skupiny MILU Care umožňuje. Docházka na dva dny je minimální možná. Více informací naleznete na webových stránkách www.milucare.cz v kolonce Ceník

KOLIK BUDEME PLATIT ZA STRAVOVÁNÍ?

Co se týká stravování máme pro vás dobrou zprávu. Do mnoha dětských skupin se dováží jídlo z vývařoven, restaurací nebo jídelen. My jsme se rozhodli jít úplně jinou cestou a budeme dětem připravovat každý den čerstvá jídla. Za oběd, dopolední a odpolední svačinu zaplatíte 145 korun. Děti samozřejmě budou mít dostatek tekutin zdarma tak, aby byly stále hydratované. Více informaci naleznete na webových stránkách www.milucare.cz v kolonce Ceník.

MOHU SVÉMU DÍTĚTI DÁVAT DOMÁCÍ SVAČINKY?

Pokud nemá vaše dítě nějakou alergii, nebo speciální stravovací potřeby, tak tuto možnost nedoporučujeme.

BOHUŽEL MÁ PRACOVNÍ DOBA MI NEUMOŽŇUJE VYZVEDNOUT SI SVÉ DÍTĚ VE 14:30. MŮŽE MÉ DÍTĚ BÝT V DĚTSKÉ SKUPINĚ DÉLE?

Ano, dětská skupina funguje do 14:30, ale dobrou zprávou je, že od 14:30 do 17 hodin bude v prostorech MILU Care probíhat odpolední Klubík pro děti. I v Klubíku budou děti mít zajištěný program, který bude zaměřen na rozvoj jemné motoriky, logopedická cvičení, pohyb, nebo základy angličtiny. Více informací naleznete na webových stránkách www.milucare.cz v kolonce Dokumenty, kde naleznete Smlouvu o odpolední péči.

JAK VÁS MŮŽEME PODPOŘIT?

V naší dětské skupině MILU Care klademe důraz na to, aby naše služby byly finančně dostupné pro co nejširší okruh dětí. Z tohoto důvodu držíme naše ceny na co nejnižší možné úrovni. Tato výše, včetně částky poskytované v rámci příspěvku z ESF však nepokryje všechny náklady na provoz dětské skupiny. Pokud chcete podpořit naši neziskovou organizaci a dbáte na to, můžete poskytnout jednorázový finanční dar, nebo zadat trvalý bankovní příkaz na účet: 2802500428/2010 (Fio banka). Na finanční dar vám rádi poskytneme Potvrzení o daru, které můžete využít při zpracování daňového přiznání. Podpořit nás můžete také věcným darem (pastelky, modelína a další kreativní potřeby, knížky, hračky apod.). Budeme za všechno moc rádi a všechny děti vaši vstřícnost ocení.

Dětská skupina 
MILU Care Jirny

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně naší dětské skupiny nebo odpolední péče, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu, abychom vám poskytli veškeré potřebné informace a pomohli vám v tomto důležitém rozhodovacím procesu.

Zde Vložte Text Nadpisu